Effax Effax läderbalsam, 500 ml

Worldwide populära

165 kr 184 kr -10%

(330 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För lång livslängd och tillförlitlighet hos läderutrustningen
  • Gjord av en kombination av lanolin och närande oljor
  • Mest värdefulla lädervård

Ofta köpt tillsammans med Effax Effax Glycerintvål, 250 ml

Effax Effax läderbalsam, 500 ml 165 kr (330 kr / l)
Effax Effax Glycerintvål, 250 ml 106 kr (424 kr / l)
Totalpris: 271 kr
Beskrivning
Effax Läderbalsam förlänger livet för läderprodukter och används därför i stor utsträckning över hela världen. Mest värdefulla lädervården för lång livslängd och tillförlitlighet hos läderutrustning genom en kombination av lanolin och vårdande oljor.

Dessutom har bivax en fuktavvisande effekt och lämnar en strålande glans samt ger produkten en härlig lukt.

Artikelnr.: EMM-119120
Innehåll: 500 ml
EAN: 4102460119004
Tillverkarnr.: 11912000
Varumärken: Effax
Lädervård: Läderbalsam
Doseringsform: Kräm
Sammansättning

bivax, lanolin, avokadoolja

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Schweizer-Effax GmbH, Westring 24, 48356, Nordwalde, Tyskland, b2b.schweizer-effax.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Effax Lederbalsam

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
3 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

3 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder