Effol Effol Hudlotion, 500 ml

Optimal mot klåda

250 kr

(500 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kombination av eteriska oljor och pantenol
  • Har en lugnande och regenererande effekt på klåda av alla slag

Ofta köpt tillsammans med Effol Effol Hair Root Liquid, 500 ml

Effol Effol Hudlotion, 500 ml 250 kr (500 kr / l)
Effol Effol Hair Root Liquid, 500 ml 211 kr (422 kr / l)
Totalpris: 461 kr
Beskrivning
Kombination av eteriska oljor och pantenol. Den gör lugnar och regenererar huden. Mot klåda av alla slag. Kan användas ofta varje dag och har en förebyggande effekt.

Den speciella vårdformeln minskar klåda efter bara några användningar; Efter applicering av hudlotion rekommenderas hårrotsvätska.

Artikelnr.: EMM-11625000
Innehåll: 500 ml
EAN: 4102460116256
Tillverkarnr.: 11625000
Varumärken: Effol
Användningsområde: Sommareksem
Sammansättning

dexpantenol, pirotone, olamin, eteriska oljor

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Schweizer-Effax GmbH, Westring 24, 48356, Nordwalde, Tyskland, b2b.schweizer-effax.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Effol Hudlotion

1 kundrecension i alla språk

3,8 av 5 stjärnor
5 stjärnor
3 (60%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
2 (40%)
1 Stjärnor
0 (0%)

5 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.